Новини публікуються мовою оригіналу

У підкатегорії 303.01 «ЗІР» податківці надали відповідь на запитання щодо обкладення ЄСВ коштів, сплачених роботодавцем за навчання найманих працівників на курсах водіїв та іноземних мов. Зокрема, зроблено акцент на Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затвердженому постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 (даліПерелік № 1170). Відповідно до нього, не обкладають ЄСВ:

  • витрати на підготовку й перепідготовку кадрів (окрім суми зарплати, що зберігається за основним місцем роботи працівників, за час їх навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), а саме витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах та установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки й перепідготовки кадрів (п. 9 р. II Перелік № 1170);
  • витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов’язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством і навчальним закладом (п. 11 р. II Перелік № 1170).

Тому фіскали дійшли висновку, що кошти, сплачені роботодавцем за навчання найманих працівників на курсах водіїв і курсах із вивчення іноземних мов, не відносяться до фонду оплати праці й не є базою для нарахування, утримання ЄВ.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»