Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Львівській області розповіло, які податкові зобов’язання виникають при відчуженні нежитлового приміщення, що було внесене засновником у статутний фонд товариства та яке засновник має намір відчужити собі як фізичній особі.

Так, у разі здійснення відповідної операції емітент корпоративних прав (юридична особа) виступає як податковий агент лише в частині відображення в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою доходу «112» операції з повернення коштів або майна (майнових прав) фізичній особі, попередньо внесених нею до статутного капіталу.

При цьому фізична особа повинна визначити фінансовий результат операцій з інвестиційними активами та до 1 травня року, що настає за звітним, подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи й додаток 3 до неї («Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами»).

Ставка податку на доходи фізичних осіб щодо інвестиційного прибутку становить 20% (пп. 167.5.1 ПКУ).

Окрім того, зазначений дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.

Також операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними чи фізичними особами, є об’єктом обкладення ПДВ і підлягає оподаткуванню на загальних підставах за ставкою 20%.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»