З 1 вересня 2013 року, для того щоб зареєструвати транспортний засіб, необхідна довідка про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. Проте її форму ще не затверджено. Існує вона лише в проекті рішення КМУ, яке розміщене на офіційному  веб-порталі Міндоходів.

Через це виникає безліч запитань, особливо під час реєстрації імпортованих транспортних засобів. Адже в разі пропуску транспортного засобу на митну територію України контролюючий орган має видати особі, яка ввозить транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшого передання її майбутньому власнику транспортного засобу.

У зв’язку з тим, що тривалість строку виготовлення бланків суворої звітності, до яких належить і вищенаведена довідка, є доволі тривалим, Міндоходів України рекомендує митницям Міндоходів видавати тимчасові довідки за вищезгаданою формою із застосуванням в якості номера довідки номера митної декларації, а також інформувати вказаних осіб, що довідки будуть замінені в місячний термін після оприлюднення Міністерством інформації про початок обміну. Таке рішення повинно позбавити затримок у реєстрації транспортних засобів і напруги серед осіб, які ввезли їх на митну територію України. Але чи реєструватиме ДАІ авто з такими незатвердженими довідками, наразі невідомо. 

За інформацією офіційного веб-порталу Міндоходів України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»