Новини публікуються мовою оригіналу

Мінекономрозвитку планує повністю переписати умови закупівельних процедур. Адже міністерство повідомляє про розробку проекту закону «Про публічні закупівлі».

Законопроект «Про публічні закупівлі» прописує засади роботи в системі електронних закупівель ProZorro, яка нині працює в пілотному режимі — на допорогових тендерах (до 200 тис. грн — для товарів та послуг і до 1,5 млн грн — для робіт).

Після прийняття закону зміниться, зокрема, порядок обміну електронними документами, буде затверджено положення про розкриття інформації після аукціону, уведено процедуру оскарження результатів торгів тощо.

Одне з нововведень закону — можливість уводити до складу тендерних комісій професійних закупівельників. Наразі комісії часто формуються із числа співробітників державних установ, які не мають відповідної експертизи. Іще один важливий крок — уведення поняття Центральних закупівельних організацій (ЦЗО), які можуть створюватися для закупівлі відразу для декількох замовників. Це є першим кроком до подальшого зменшення кількості замовників, а отже, поступової професіоналізації. Створення ЦЗО також є пунктом Дорожньої карти втілення угоди між ЄС та Україною.

Законопроект про публічні закупівлі пройшов усі етапи узгоджень із громадськими організаціями й іншими стейкхолдерами й має незабаром надійти на розгляд Кабінету Міністрів України та бути поданий у Верховну Раду України. Очікується, що документ буде схвалений депутатами й підписаний Президентом України до кінця поточного року. Масштабне розгортання системи ProZorro заплановано на I півріччя 2016 року, а повний перехід державних установ на електронну систему закупівель повинен відбутися до січня 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»