Установлено чіткі Кваліфікаційні вимоги до страхових агентів, необхідні для здійснення ними посередницької діяльності у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Дія таких Кваліфікаційних вимог поширюється на страхових агентів — фізичних осіб, страхових агентів — фізичних осіб, які зареєстровані в установленому порядку як суб’єкти підприємницької діяльності, та працівників страхових агентів — юридичних осіб, які відповідальні за здійснення посередницької діяльності у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі — страхові агенти).

У разі якщо страховик провадить діяльність у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі — обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності) за участю страхових агентів, такі страхові агенти повинні відповідати згаданим вище Кваліфікаційним вимогам. Така вимога почне працювати через 6 місяців після набрання чинності відповідними Кваліфікаційним вимогам.

Координацію перевірки в страхових агентів знань основних засад страхування та посередницької діяльності у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності здійснюватиме Моторне (транспортне) страхове бюро України у спосіб, погоджений із Нацкомфінпослуг.

Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

 «Про затвердження Кваліфікаційних вимог до страхових агентів, необхідних для здійснення посередницької діяльності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 23.07.2013 р. № 2401.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»