Новини публікуються мовою оригіналу

Відповідно до п. 200.2 ст. 200 ПКУ (Кодекс), із урахуванням змін, унесених Законом України від 16.07.2015 р. № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний і додатковий.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків із бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунка кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних за діяльністю іншій, ніж сільськогосподарська.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунка в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій із постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

Із додаткового електронного рахунка кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, у якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (п. 209.2 ст. 209 Кодексу).

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 р. № 11.

Пунктом 4 Порядку № 11 передбачено: сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до п. 209.2 ст. 209 Кодексу на виробничі цілі.

Роз’яснення до зазначених вище змін викладені в листі ДФС України від 11.09.2015 р. № 33835/7/99-99-19-03-01-17 «Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках».

ДПІ в Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»