Новини публікуються мовою оригіналу

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири чи їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (уключаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки, не оподатковується.

Сума доходу, отримана фізичною особою — резидентом від операцій із продажу нерухомого майна, при дотриманні вимог п. 172.1 ПКУ не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Якщо платником податку помилково сплачено суму податку, то обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення в довільній формі протягом 1095 днів із дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та відсутність у платника податку податкового боргу.

Вирішення питання щодо правомірності повернення помилково сплачених коштів можливе лише на підставі даних про відсутність податкових зобов'язань із військового збору та з дотриманням вимог ст. 43 ПКУ.

Відповідні тези наводить ДФС у листі від 29.09.2015 р. № 9093/Н/99-99-17-02-03-14.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»