Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 02.10.2015 р. № 20929/6/99-99-17-03-03-15 висловилася чи необхідно надавати власником підприємства повідомлення про прийняття працівника (керівника підприємства) на роботу до ДФС, якщо такі відомості направлені державним реєстратором у зв’язку зі зміною керівника.

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, окрім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР), і змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, у якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів із дня внесення змін до зазначених документів.

Платники податків — юридичні особи й відокремлені підрозділи юридичних осіб зобов'язані подати реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП із позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу в 10-денний строк із дня взяття на облік або виникнення змін в облікових даних платників податків. У разі надходження від державних реєстраторів відомостей про внесення змін до ЄДР щодо платників податків, а також надходження від платників податків заяв за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП із позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП із позначкою «Перереєстрація, зміни» контролюючі органи вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб і фіксують зазначені зміни в журналах за формами № 2-ОПП, № 7-ОПП.

Отже, інформація про зміну керівника оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора.

Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну керівника та/або головного бухгалтера оновлюється на підставі уточнених документів і заяви за формою № 1-ОПП.

Оскільки надання ДФС та її територіальним органам повідомлення про прийняття працівника на роботу та порядок унесення інформації щодо зміни керівника до облікових даних платників податків регулюється різними правовими актами, повідомлення згідно із Додатком 1 до Постанови № 413 надається незалежно від надання інформації про зміну керівника.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»