Верховна Рада України направила законопроект про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів до Конституційного суду України для отримання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроект пропонує, зокрема, позбавити Верховну Раду України права призначати та звільняти суддів загальної юрисдикції на безстроковий термін і скасувати п’ятирічний випробувальний термін призначення суддів. Їх пропонується призначати лише раз безстроково.

Призначати, звільняти та переводити суддів до іншого суду загальної юрисдикції зможе лише Президент.

Верховна Рада України, у випадку якщо проект приймуть, отримає повноваження за поданням Президента утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати суди загальної юрисдикції.

Щодо недоторканості суддів, то в проекті знайшла своє місце норма, відповідно до якої суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, наданої за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Постанова ВРУ від 05.09.2013 р. № 437-VІІ, законопроект про внесення змін до Конституції України  щодо посилення гарантій незалежності суддів (реєстр. № 2522а)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»