Новини публікуються мовою оригіналу

ДАБІ в роз’ясненні від 03.08.2015 р. надала рекомендації щодо ліцензування окремих будівельних робіт.

1. У разі якщо проектом будівництва об'єкта (реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення) передбачено встановлення вікон, улаштування покрівель, опорядження фасадів, установлення приладів вимірювання в житлових будинках тощо і такий об'єкт належить до IV і V категорії складності, суб'єкт господарювання, який виконує зазначені роботи, має отримати ліцензію згідно із відповідним розділом Переліку — «4.00.00. Будівельні та монтажні роботи» або «5.00.00. Монтаж інженерних мереж».

2. Підряднику в разі набуття ним статусу генпідрядника достатньо мати ліцензію на виконання будівельних робіт, які він буде здійснювати власними силами на об'єкті будівництва, за відповідним класом наслідків, зазначеним у додатку до ліцензії.

3. У випадку, якщо роботи з демонтажу інженерних мереж є технологічною складовою будівельних робіт або виконуються відповідно до проектної документації в складі будівельних робіт із будівництва об'єктів архітектури, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належать до IV та V категорії складності, — для їх виконання виконавцю необхідна ліцензія.

4. Плата за видачу ліцензії має здійснюватися заявником лише після отримання повідомлення на електронну адресу про прийняте рішення щодо видачі ліцензії.

5. Роботи з обстеження будівель, споруд та інженерних мереж виконуються організаціями, які мають у своєму складі відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію й мають кваліфікаційний сертифікат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Мінрегіону за напрямом експерт із технічного обстеження будівель і споруд.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»