Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі (від 18.06.2015 р. № 12748/6/99-99-22-07-03-15) роз’яснює: при реалізації профспілковою організацією путівок РРО необхідно використовувати на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства.

Водночас проведення розрахунків за реалізовані путівки виключно через банківські установи не вимагає обов'язкового застосування РРО.

Обґрунтування такого висновку досить поверхневе — лише із посиланням на визначення розрахункової операції (це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця чи, у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця).

Жодного аналізу щодо того, чи є передача путівки із частковою компенсацією працівником реалізацією та внаслідок цього розрахунковою операцією, спеціалістами ДФС не зроблено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»