Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у системі «ЗІР» (підрозділ 108.01.02) розмістило роз’яснення щодо можливості юрособи — платника єдиного податку групи 3 здійснювати операції з унесення коштів або майна до статутного капіталу іншої юридичної особи в обмін на корпоративні права.

Податківці цілком слушно зазначили: частка засновників у розмірі не менше 75% статутного капіталу юрособи, яка планує обрати спрощену систему оподаткування, повинна належати юридичним особам — платникам єдиного податку (пп. 291.5.5 ПКУ).

Отже, юрособа — платник єдиного податку групи 3 може вносити кошти чи майно до статутного капіталу іншої юридичної особи (бути засновником іншої юридичної особи).

При цьому варто взяти до уваги таке. Придбання та продаж юрособою — платником єдиного податку групи 3 корпоративних прав інших юридичних осіб на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво. Зокрема, пп. 6 пп. 291.5.1 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку групи 3 суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері фінансового посередництва.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»