Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 25.09.2015 р. № 8945/В/99-99-17-03-03-14 роз’яснила питання оподаткування доходу фізособи від продажу продажу двох квартир, розташованих в одному будинку.

Податківці наголосили, що будівлі, віднесені до житлового фонду, поділяються зокрема на:

  • житловий будинок — будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, установлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного в ній проживання;
  • квартира — ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного в ньому проживання.

Квартира, із метою оподаткування доходу, отриманого від її продажу, є окремим об’єктом нерухомого майна, незалежно від місця розташування (знаходження) такого об’єкта.

Отже, дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року однієї квартири за умови перебування її у власності платника податку понад 3 роки не оподатковується. У разі якщо квартира перебуває у власності платника податку менш ніж 3 роки (окрім продажу квартири, отриманої в спадщину), або в разі продажу протягом податкового року більш ніж однієї квартири дохід, отриманий від такого продажу, підлягає обкладенню ПДФО за ставкою в розмірі 5% від її вартості, зазначеної в договорі купівлі-продажу (п. 172.1 ПКУ).

Також ДФС наголосила, що систематичний продаж фізичними особами нерухомого майна, у тому числі власного, із метою одержання прибутку є підприємницькою діяльністю. Наказом Держкомстату від 23.12.2011 р. № 396 передбачено вид діяльності 68 «операції з нерухомим майном», що передбачає, зокрема, купівлю та продаж власного нерухомого майна й операції з нерухомим майном за винагороду чи на основі контракту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»