Новини публікуються мовою оригіналу

Оплату комунальних послуг може здійснювати балансоутримувач із наступним відшкодуванням указаних витрат орендарем. У разі відшкодування витрат орендарем кошти надходять на реєстраційні рахунки орендодавця за КЕКВ 0000.

При цьому якщо видатки були здійснені за рахунок коштів загального фонду, то суми відшкодувань, відповідно, зараховуються на рахунки загального фонду й відображаються як зменшення видатків по загальному фонду.

Якщо видатки були здійснені за рахунок коштів спеціального фонду, то суми відшкодувань, відповідно, зараховуються на рахунки спеціального фонду й відображаються як зменшення видатків по спеціальному фонду.

Суми коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді на реєстраційні, спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, або поточні рахунки, відкриті в установах банків (окрім власних надходжень) як повернення дебіторської заборгованості, що виникла в попередніх бюджетних періодах, перераховуються до доходів загального фонду відповідного бюджету.

На суми коштів, які надходять у поточному бюджетному періоді на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, або поточні рахунки, відкриті в установах банків як повернення дебіторської заборгованості, що виникла в попередніх бюджетних періодах, за рахунок власних надходжень бюджетних установ коригується результат виконання кошторису з одночасним збільшенням доходів поточного періоду.

Зазначені кошти не підлягають перерахуванню в дохід бюджету й можуть бути використані на погашення кредиторської заборгованості з комунальних послуг й енергоносіїв.

Відповідні тези наводить Казначейство України в листі від 17.07.2015 р. № 14-09/562-19082.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»