Новини публікуються мовою оригіналу

У випадку поділу щорічної відпустки на частини допомога для оздоровлення може виплачуватися працівникові раз при наданні будь-якої із частин щорічної основної відпустки за заявою працівника. На це звертає увагу Мінсоцполітики в листі від 21.07.2015 р. № 409/13/116-15.

У випадку надання працівникові щорічних відпусток до спливу шестимісячного строку безперервної роботи допомога для оздоровлення також може виплачуватися працівникові за його заявою.

Умови виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, обставини, за яких вона виплачується, а також кому саме вона може бути виплачена першочергово, рекомендується визначати у відповідному Положенні, затвердженому у відповідному органі. Зазначена матеріальна допомога виплачується за заявою працівника, наприклад, у разі скрутного матеріального становища, у зв'язку з тривалою хворобою тощо. Рішення про надання такої матеріальної допомоги ухвалюється керівником відповідного органу, виходячи із обставин, викладених у заяві працівника, за наявності коштів на цю мету. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов'язковою виплатою й виплачується за наявності коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»