Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.07 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи необхідно платнику податку на додану вартість — продавцю коригувати податкові зобов’язання при поверненні покупцю коштів з одночасним отриманням товару, з моменту придбання яких минуло понад 1095 днів?

Контролери зауважили: за зобов’язаннями по поставлених товарах/послугах відлік строку позовної давності слід розпочинати з дати, яка визначена умовами договору як кінцева дата оплати таких товарів/послуг.

Тобто якщо після спливу 1095 днів відбувається повернення покупцю коштів з одночасним отриманням товару, то платник-постачальник (продавець) не має права відкоригувати податкові зобов’язання.

Водночас така операція визнається для покупця операцією з постачання, за якою мають бути визначені податкові зобов’язання. Відповідно, платник-постачальник при виконанні умов, передбачених ст. 198 ПКУ, а саме після складання податкової накладної постачальником-покупцем у момент повернення товарів і реєстрації цієї податкової накладної в ЄРПН, має можливість сформувати податковий кредит.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»