Голова Держпідприємництва Михайло Бродський звернувся до Президента України з проханням накласти вето на Закон України «Про внесення змін до законів України «Про архітектурну діяльність» та «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 12.12.2012 р. № 0983 (далі — Закон).

Зазначеними змінами запроваджується ліцензування господарської діяльності, пов’язаної з розробленням містобудівної документації, а також вишукувальними роботами, проектуванням та будівництвом об’єктів ІІІ, IV і V категорій складності, що значно ускладнить дозвільну систему у сфері будівництва.

Разом із тим Михайло Бродський відзначив, що наразі Україна посідає 183 місце із 185 у міжнародному рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing Business 2013 у категорії легкості отримання дозволів на будівництво. Під час складання зазначеного рейтингу міжнародні експерти, у першу чергу, керуватимуться легкістю оформлення діяльності, пов’язаної з будівництвом об’єктів ІІІ категорії складності. Тому у разі підписання Президентом України прийнятого Парламентом Закону Україна ризикує взагалі не потрапити до рейтингу Doing Business 2014 у категорії легкості отримання дозволів на будівництво.

За інформацією прес-служби Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»