Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС повідомляє (лист від 15.09.2015 р. № 8678/Г/99-99-17-03-03-14), що у випадку продажу резидентом нерухомості в Російській Федерації необхідно пам’ятати про такі 3 тези.

Отримані кошти обкладаються ПДФО й у країні резидента, й у країні, у якій отримано дохід. Але відповідно до Угоди між Урядом України й Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків (далі — Угода) сума податку на цей дохід або майно, сплачена в цій другій Державі, вираховується із податку, який стягується з такого резидента стосовно цього доходу чи майна в першій указаній Державі. Ці вирахування не перевищуватимуть суми податку першої Держави. Для того щоб отримати право на зарахування, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу й/або об’єкт оподаткування (п. 13.5 ПКУ).

Сума таких доходів має бути включена до загального річного оподатковуваного доходу платника податку й оподатковуватися за ставками, визначеними в ст. 167 ПКУ (15% або 20%.). При цьому такий резидент зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію, з урахуванням норм пп. 170.11.2 ПКУ та Угоди

Без письмового декларування митному органу фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро (гл. 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 р. № 148). Окрім того, обов’язково повинні бути документи що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів — 30 календарних днів, починаючи із дня видачі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»