Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін оприлюднив для обговорення проект наказу «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Серед пропонованих Мінфіном змін виділимо такі.

По-перше, у податковій накладній зникають такі реквізити, як місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форма проведених розрахунків.

По-друге, табличну частину податкової накладної поділено на верхню і нижню частини. До нижньої табличної частини податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг. Зокрема, у новій накладній Мінфін хоче бачити код ставки ПДВ, а за наявності звільнених від ПДВ постачань — код пільги. До верхньої табличної частини податкової накладної (рядки І–ІХ) уносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна.

По-третє, у верхній лівій частині податкової накладної робиться помітка «X» про підставу для складання податкової накладної — подію виникнення податкових зобов’язань.

По-четверте, урегульовано питання складання зведеної податкової накладної в разі виникнення податкових зобов’язань за п.п. 198.5 та 199.1 ПКУ. Зокрема, у такому випадку слід зазначати умовний ІПН «600000000000».

Зауваження та пропозиції до проекту наказу Мінфін прийматиме впродовж місяця. Щойно Мінфін затвердить нову форму податкової накладної, ми її обов’язково детально прокоментуємо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»