Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 01.07.2015 р. № 1723/2/99-99-11-02-02-10 податківці зазначили: отримання даних контролюючими органами здійснюється в порядку взаємообміну інформацією Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців (далі — ЄДР) і відомчих реєстрів ДФС. Щодо юросіб, таким відомчим реєстром є Єдиний банк даних про платників податків — юросіб (далі — Єдиний банк даних), що ведеться згідно із пп. 191.1.9 ПКУ.

Стани в Єдиному банку даних відображають реєстраційні дії або записи, унесені до ЄДР, або дії, проведені контролюючими органами стосовно платників податків.

Зокрема платникам податків можуть бути встановлені стани:

  • «7 — до ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей»;
  • «8 — до ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням»;
  • «9 — направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням» — відображає проведення відповідних дій, визначених ст. 19 Закону.

Зокрема, ч. 12 ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юросіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон № 755) передбачено, що державному реєстратору від органів ДФС може бути направлене повідомлення встановленого зразка про відсутність юрособи за її місцезнаходженням. Про надсилання такого повідомлення вносяться дані до Єдиного банку даних шляхом установлення стану «9 — направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням».

Унесення до ЄДР запису про відсутність підтвердження відомостей або запису про відсутність юрособи за її місцезнаходженням проводиться державним реєстратором відповідно до ч. 14 ст. 19 Закону № 755. За результатами опрацювання зазначених відомостей із ЄДР у Єдиному банку даних установлюється стан «7 — до ЄДР внесено запис про відсутність підтвердження відомостей» або «8 — до ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням» відповідно.

Стосовно станів «10 — запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання)» та «23 — місцезнаходження не встановлено», то такі стани втратили чинність і не застосовуються із грудня 2011 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»