Новини публікуються мовою оригіналу

Форму довідки-підтвердження статусу податкового резидента України та порядок її видачі контролюючими органами затверджено наказом ДПА України від 12.04.2002 р. № 173 «Про підтвердження статусу податкового резидента України» (далі — наказ № 173).

Згідно із п. 2 цього наказу, довідку-підтвердження статусу податкового резидента України видає ДПІ за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10 робочих днів із моменту подання письмового звернення такої особи.

Фізособи-підприємці можуть отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України в контролюючому органі за місцем податкової адреси.

Відповідно до п. 3 наказу № 173, ДПІ за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) у разі подання такою особою заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі чи заяви про відшкодування вже сплачених податків на території зарубіжної держави за формами, затвердженими компетентним органом цієї зарубіжної держави з виконання міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування на її території, зобов’язані підтверджувати статус податкового резидента на цих формах підписом начальника ДПІ та печаткою.

Зазначені вище заяви подаються із перекладом українською мовою, окрім заяв, оформлених російською мовою.

Звернення щодо отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України може бути подано особисто заявником, уповноваженою на це особою чи надіслано поштою.

Довідки-підтвердження статусу податкового резидента України, засвідчені підписом керівництва контролюючого органу та печаткою, заяви про звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерел у зарубіжній державі чи про відшкодування вже сплачених податків на території зарубіжної держави, видаються заявнику (уповноваженому представнику заявника) або відправляються поштою.

Довідка-підтвердження статусу податкового резидента України діє в межах календарного року та потребує щорічного оновлення.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»