Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.10 «ЗІР» надала відповідь на запитання: як обкладаються ПДВ операції з увезення товарів у митному режимі реімпорту?

Контролери наголосили, що операції з увезення товарів у митному режимі реімпорту звільнено від обкладення ПДВ, за винятком операцій із увезення відповідно до п. 3 ч. 2 ст.78 МКУ, які обкладають ПДВ за ставкою 20%.

Пунктом 3 ч. 2 ст.78 МКУ передбачено, що в митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені в митний режим експорту (остаточного вивезення), і повертаються особі, котра їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися в режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо такі товари:

а) повертаються на митну територію України в строк, що не перевищує 6-ти місяців із дати вивезення їх за межі цієї території в митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, у якому вони оформлені в митний режим експорту, окрім природних змін їх якісних і/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), унаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»