Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін постановою від 16.09.2015 р. № 708 затвердив Порядок надання державними органами, органами місцевого самоврядування та державними реєстраторами інформації про фінансові операції та їх учасників до Державної служби фінансового моніторингу (даліПорядок).

Порядок визначає процедуру надання до Держфінмоніторингу:

  • державними органами, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, інформації про фінансові операції, стосовно яких є підозра, та їх учасників, виявлені під час виконання своїх функцій;
  • державними органами (окрім Національного банку) й органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами інформації (копій документів), необхідної для виконання покладених на Держфінмоніторинг завдань.

Дія цього документа поширюється на держоргани (окрім НБУ), зокрема ті, що провадять діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, органи місцевого самоврядування та державних реєстраторів.

Інформація, що надається відповідно до цього Порядку, є таємницею фінансового моніторингу. Обмін зазначеною інформацією, її розкриття й захист здійснюються відповідно до закону.

Інформація про фінансову операцію має містити такі відомості:

  • дата проведення фінансової операції (відмови в її проведенні, її призупинення);
  • сума фінансової операції;
  • зміст фінансової операції;
  • підстави підозри;
  • інші відомості про фінансову операцію (за наявності).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»