Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС України у своєму листі (від 26.08.2015 р. № 8141/к/99-99-22-07-03-14) повідомляє: пиво належить до алкогольних напоїв, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку груп 2 і 3, які здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО із використанням розрахункових книжок і книг обліку розрахункових операцій до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу в розмірі 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим.

Водночас завдяки змінам законодавства (Закон України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ) фізособи-підприємці, які здійснюють продаж пива, зобов’язані отримати відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Тому вони мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі — пива, виключно через заклад ресторанного господарства чи спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування при здійсненні розрахунків РРО.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»