Державна служба з питань захисту персональних даних (далі — Служба) не має права розглядати справи про адмінправопорушення, накладати стягнення та встановлювати критерії малозначності вчинених правопорушень у сфері захисту персональних даних. Ці повноваження закріплені за суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (ст. 221 Кодексу про адміністративні правопорушення, далі — КпАП). Саме вони розглядають справи про адмінправопорушення, передбачені статтями 18839, 18840 КпАП, а також вирішують питання щодо накладення адміністративного стягнення.

Уповноважені посадові особи Служби мають право лише складати протоколи про виявлені порушення законодавства у сфері захисту персональних даних. Після чого ними ж заводиться окрема справа про адмінправопорушення, до якої долучаються матеріали, що підтверджують факт його вчинення. Далі протокол разом з іншими матеріалами в триденний строк із моменту його складання надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення правопорушення для розгляду по суті.

Нагадаємо: у разі малозначності вчиненого адмінправопорушення судді можуть звільнити порушника від відповідальності й обмежитися усним зауваженням (ст. 22 КпАП).

Лист Державної служби України з питань захисту персональних даних від 17.07.2013 р. № 10/1892-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»