На сайті Міндоходів з’явився проект постанови Уряду, якою затверджено форми:

  • довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобі;
  • довідки про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Судячи з п. 3 цієї Постанови, зазначені довідки видаватимуть на бланках суворої звітності. Однак через відсутність можливості на сьогодні забезпечити виготовлення достатньої кількості бланків суворої звітності, органи доходів і зборів під час увезення транспортних засобів на митну територію України та виробники під час реалізації транспортних засобів видаватимуть довідки за зразками, затвердженими Постановою.

З формою довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів можна ознайомитися тут, а довідки про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів — тут.

Нагадаємо: згідно з пп. 50.18.3 ПКУ орган ДАІ здійснює держреєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів на підставі вказаних довідок. Отже, без них зареєструвати авто в ДАІ навряд чи вийде.

Проект постанови КМУ «Про затвердження форми довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форми довідки про звільнення від сплати податку»
Розміщена на офіційному сайті Міндоходів

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»