Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 08.09.2015 р. № 19204/6/99-95-42-01-16-01 податківці відмітили: товари (крім товарів для реалізації або використання з метою, безпосередньо не пов’язаною з провадженням підприємницької діяльності), що ввозяться на митну територію України на строк не менше трьох років іноземними інвесторами для інвестування на підставі зареєстрованих договорів (контрактів) або як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями, звільняються від сплати ввізного мита.

При цьому у разі відчуження майна, яке ввозиться в Україну як внесок іноземного інвестора до статутного капіталу підприємств з іноземними інвестиціями, раніше трьох років з часу зарахування його на баланс, ввізне мито сплачується на загальних підставах (ч. 2 ст. 287 МКУ).

Разом з тим, базою оподаткування ПДВ для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. Тобто, у разі митного оформлення майна сума ввізного мита до бази оподаткування ПДВ не включається.        

Однак, при відчуження майна раніше трьох років з часу зарахування його на баланс, виникає обов’язок зі сплати ввізного мита, пені та ПДВ у сумі збільшеного податкового зобов’язання за цим податком.
 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»