Новини публікуються мовою оригіналу

У Мін’юсті в листі від 07.09.2015 р. № Ю-16958/19.3 знову нагадали порядок реєстрації ОСББ: правові й організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації ОСББ, захисту їх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначає Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ (даліЗакон № 2866).

Об’єднання може бути створено лише власниками квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках) відповідно до ст. 6 Закону № 2866. Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після держреєстрації права власності на більш ніж половину квартир і нежитлових приміщень у такому будинку. Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання та затверджують його статут.

Статут об’єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики й політики у сфері житлово-комунального господарства.

Держреєстрація об’єднання (асоціації) проводиться в порядку, установленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Об’єднання (асоціація) вважається утвореним із дня його державної реєстрації згідно зі ст. 6 Закону № 2866.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV (даліЗакон про реєстрацію), його дія (Закону) поширюється на держреєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності й підпорядкування, а також фізичних осіб — підприємців.

Порядок проведення держреєстрації юрособи передбачений ст.ст. 24, 25 – 27 Закону про реєстрацію. Окрім цього, відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону про реєстрацію, установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»