ВРУ прийняла урядовий законопроект, що має на меті зменшити кількість дозволів та сертифікатів. з одного боку, й не допустити погіршення якості харчових продуктів — з іншого. Окремо виділимо зміни щодо молока.

По-перше: Мінагропром повинен буде розробити, затвердити та опублікувати в ЗМІ Вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів. Тож у нас буде можливість порівняти з етикеткою, наскільки безпечними є продукти, які ми купуємо в магазинах.

По-друге: як і зараз, у виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори та консерванти. Молочна сировина та молочні продукти, які ввозяться на митну територію України, підлягають контролю.

По-третє: суб’єкти господарювання (крім особистих селянських господарств, фізичних осіб), які здійснюють виробництво молока, молочної сировини та молочних продуктів, не підлягатимуть атестації на відповідність обов’язковим вимогам нормативно-правових актів.

Чи не погіршиться якість молока й молокопродуктів через таку дерегуляцію, покаже лише час…

 

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру, які повинні одержувати оператори ринку харчових продуктів».

Закон прийнято ВРУ 05.09.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»