Новини публікуються мовою оригіналу

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у листі від 09.09.2015 р. № 12-31488/15 наголосив: відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 р. № 4452-VI, у редакції, що діє з 12.08.2015 р., Фонд безпосередньо або шляхом делегування повноважень уповноваженій особі Фонду із дня початку процедури ліквідації банку повертає ініціатору переказу кошти, що надійшли на кореспондентський рахунок банку для зарахування на поточні рахунки клієнтів банку чи для виплати переказів протягом процедури ліквідації до дня відкриття банком накопичувального рахунка в Національному банку України (окрім коштів, призначенням платежу за якими є погашення зобов'язань перед банком).

Зазначена норма спрямована на дотримання банком, що ліквідується, вимог законодавства, оскільки такий банк не має права здійснювати будь-яку банківську діяльність, у тому числі операції з переказу коштів, без наявності відповідної ліцензії.

Отже, Фонд вважає, що кошти, які надійшли на кореспондентський рахунок банку для зарахування на поточні рахунки клієнтів банку чи для виплати переказів протягом процедури ліквідації до дня відкриття банком накопичувального рахунка в Національному банку України (окрім коштів, призначенням платежу за якими є погашення зобов'язань перед банком), мають бути повернені банком, що ліквідується, ініціатору переказу коштів, починаючи із 12.08.2015 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»