Новини публікуються мовою оригіналу

Контролери нагадали, що показник ΣПеревищ розраховується ДФС автоматично після прийняття звітності від платника податку, і при обчисленні позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума цього платника.

Тобто якщо платник податку своєчасно не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні та, відповідно, реєстраційна сума не була зменшена на суму податку, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з ПДВ, у якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, визначені в податкових накладних, не зареєстрованих у ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену в таких податкових накладних.

Згодом, після реєстрації в ЄРПН несвоєчасно зареєстрованих податкових накладних, у системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника ΣПеревищ і реєстраційної суми (ΣНакл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних.

У результаті такого перерахунку на суму ПДВ, зазначену в зареєстрованих у ЄРПН податкових накладних, зменшується показник ΣПеревищ, а показник ΣНакл (реєстраційна сума) збільшується на таку ж суму.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»