Спеціалісти Міндоходів наголосили, що пунктом 187.7 ПКУ визначений особливий порядок щодо виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів. Згідно з яким, датою виникнення податкових зобов’язань є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації в будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

Проте в цьому пункті ані пари з вуст про те, що на зазначені операції поширюється касовий метод. Відповідно до якого в загальному випадку: дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку, а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів із банківського рахунка (видачі з каси) платника податку.

Тож якщо платник податку, який виконує підрядні будівельні роботи за бюджетні кошти, не обрав за власним бажанням порядок ведення податкового обліку за касовим методом, то під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів  дата виникнення права на податковий кредит визначається ним у загальновстановленому порядку за правилом першої події: або отримання коштів в оплату за товари/послуги, або ж відвантаження товарів (надання послуг).

Водночас податківці зауважили: підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунка Державного казначейства України.

Лист Міндоходів від 29.07.2013 р. № 13292/7/99-99-19-04-02-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»