Новини публікуються мовою оригіналу

Мін’юст в листі від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1 роз’яснив чергову прогалину в законодавстві, а саме у відсутності поняття «продукція власного виробництва» для цілей Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (даліЗакон про РРО).

Річ у тім, що виробники власної продукції (підприємства, установи й організації всіх форм власності, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств із оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних завірених та підписаних квитанцій) згідно з п. 1 ст. 9 Закону про РРО звільнені від обов’язку застосування РРО та розрахункових книжок.

Тому Мін’юст радить ураховувати такі поняття, як:

  • продукція — будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений під час виробничого процесу (ст. 1 Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції");
  • виробництво (виготовлення) — діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва (ст. 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності");
  • повний технологічний цикл виробництва — сукупність приміщень, технологічного й іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачеві, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства (ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів").

Окрім того, виходячи із тлумачення слова "повний", у контексті запитуваного поняття це цілісний, спільний для всіх, увесь, являє собою внутрішню єдність.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»