Держслужба статистики у своєму листі зазначила, що скасовано дію подорожніх листів будь-яких автотранспортних засобів. А це означає, що підприємства, які експлуатують автотранспортні засоби, мають право не виписувати водіям подорожні листи не лише для легкових автомобілів, але й для вантажних. За необхідності підприємства самостійно приймають рішення щодо використання подорожніх листів у своїй госпдіяльності.

Водночас Департамент автомобільного транспорту Мінінфраструктури України зазначає, що скасування дії подорожнього листа вантажного автомобіля є недоцільним, оскільки його використання задовольняє потреби підприємств щодо обліку робочого часу водія, витрат і списання палива, проте є доцільною його оптимізація.

Зверніть увагу!

До того ж Департамент автомобільного транспорту  зауважує, що подорожній лист вантажного автомобіля в міжнародному сполученні може бути скасовано з урахуванням застосування під час міжнародних перевезень контрольних реєструючих пристроїв (тахографів) та міжнародної товарно-транспортної накладної CMR.

Листи Держслужби статистики України від 23.07.2013 р. № 05.2-8/107 та Департаменту автомобільного транспорту від 20.11.2012 р. № 25/3717-12

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»