Новини публікуються мовою оригіналу

Мінрегіон у листі від 29.07.2015 р. № 8/9-2218-15 роз’яснив деякі нюанси фінансування робіт із капітального ремонту будинку. Так, проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов'язком співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир і нежитлових приміщень у цьому будинку) відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII.

За рішенням зборів співвласників може бути визначений інший (не пропорційно до часток співвласника) порядок розподілу витрат на проведення капремонту. Зобов'язання зі здійснення витрат, у т.ч. на проведення капітального ремонту будинку незалежно від того, чи перебуває будинок на балансі комунального підприємства, в обов'язковому порядку покладаються на наймачів (орендарів) квартир і/або приміщень державної чи комунальної власності.

Водночас у міністерстві окремо зазначили: колишні власники (їх правонаступники), які володіли багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов'язані брати участь у фінансуванні їх ремонту й сприяти організації його проведення відповідно до ч. 7 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 р. № 2482-XII.

Зважаючи на те що «колишніми власниками» у розумінні цього Закону є територіальні громади та держава, механізм виділення бюджетних коштів на проведення робіт із капітального ремонту будинків не скасовується. Органи місцевого самоврядування й надалі можуть (і мають) брати участь у фінансуванні капремонту будинків згідно з прийнятими відповідними програмами. Прийняття місцевої програми щодо співфінансування органом місцевого самоврядування як «колишнім власником» робіт із капітального ремонту не потребує прийняття окремого рішення із цього питання загальними зборами співвласників будинку. Водночас розмір (сума) співфінансування та/або перелік робіт, які виконуватимуться за рахунок коштів такої програми, має визначатися з урахуванням рішення загальних зборів про проведення капітального ремонту.

Зобов'язання зі здійснений витрат на управління будинком (у т.ч. на проведення капремонту), які несуть наймачі (орендарі) квартир та/або приміщень державної чи комунальної власності, виконуються окремо й незалежно від зобов'язання органу місцевого самоврядування як «колишнього власника» брати участь, у фінансуванні капремонту будинку (у т.ч. шляхом затвердження відповідних місцевих програм).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»