Новини публікуються мовою оригіналу

Кабмін постановою від 26.08.2015 р. № 658 затвердив Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців (даліПорядок).

Порядок визначає процедуру відшкодування до державного чи місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг із підготовки фахівців із числа громадян України, які навчалися за держзамовленням у ВНЗ, не завершили навчання за певним ступенем освіти й бажають повторно здобувати вищу освіту в державних або комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за державним замовленням.

Так, у разі наявності за результатами вступних випробувань підстав для зарахування особи для повторного здобуття вищої освіти за певним ступенем за держзамовленням керівник ВНЗ видає наказ про її зарахування до числа здобувачів вищої освіти й установлює строк відшкодування такою особою коштів не пізніше 10 робочих днів із дня початку відповідного навчального року.

У Порядку також прописано, як розрахувати суму, що підлягає відшкодуванню, і процедуру самого відшкодування, а також можливі наслідки, якщо особа не здійснить оплати погоджених сум.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»