Уряд планує створити підрозділи з питань запобігання та виявлення корупції в органах виконавчої влади, підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери їх управління, у межах загальної чисельності відповідних державних органів. Разом із тим рекомендується утворити відповідні підрозділи в органах місцевого самоврядування.

Водночас уповноважені підрозділи чи особи з питань запобігання та виявлення корупції займатимуться перевіркою декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, а також здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Постанова містить також низку інших положень, спрямованих на узгоджене й ефективне функціонування антикорупційної системи. Йдеться про приведення низки постанов Уряду у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики».

Зміни стосуються, зокрема, запровадження антикорупційної експертизи нормативно-правових актів органів виконавчої влади під час здійснення їх державної реєстрації, доповнення переліку документів, що зберігаються в особових справах службовців, копією довідки про раніше проведену спеціальну перевірку, переліку органів, які надають інформацію, та обсягу інформації для підготовки щорічного звіту про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції тощо.

Проект постанови КМУ «Питання запобігання та виявлення корупції»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»