Починаючи з 2014 року, аби зареєструватися платником ПДВ на добровільних засадах, особі буде достатньо: А — виявити бажання (і не страшно, якщо в такої особи взагалі відсутні оподатковувані операції); Б — подати реєстраційну заяву.

Нагадаємо: нині, щоб добровільно зареєструватися платником ПДВ, особа повинна проводити оподатковувані операції, обсяги яких можуть бути меншими від 300 000 гривень.

Крім цього, реєстраційна заява про добровільну реєстрацію платником ПДВ може бути подана держреєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юрсоби та фізособи-підприємця. Далі відсканована копія такої заяви передаватиметься держреєстратором до Податкової одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

 
Відповідні зміни реєстраційних критеріїв ПДВ-реєстрації передбачено проектом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків», який Верховна Рада ухвалила 5 вересня 2013 року.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»