Новини публікуються мовою оригіналу

Стосовно інформації, отриманої виконавцем від місцевого органу містобудування й архітектури, щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм, Мінрегіон у листі від 04.06.2015 р. № 7/17-6340 роз’яснює: у контексті Порядку1 не передбачено відповідність вимогам усіх державних будівельних норм. Це насамперед стосується вимог ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» у частині місця розміщення житлового будинку в межах ділянки землекористування відносно прилеглих земельних ділянок, будівель і споруд.

1Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений наказом Мінрегіону від 24.04.2015 р. № 79.

Окремо слід зауважити, що зазначена інформація органу містобудування та архітектури має довільну форму, не передбачає сплати коштів і не є документом дозвільного характеру, тому її відсутність з об'єктивних причин, зокрема, за відсутності органу містобудування та архітектури на місцевому рівні, не може бути підставою для відмови заявнику в прийнятті об'єкта в експлуатацію.

Міністерство звертає увагу: необґрунтована відмова в наданні вказаної інформації органом містобудування та архітектури на місцевому рівні не допускається.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»