Новини публікуються мовою оригіналу

1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 р. № 484-VIII.

З урахуванням змін установлено єдиний підхід до визначення ставок судового збору для судів загальної юрисдикції, зокрема, запроваджено диференціацію ставок судового збору за категоріями платників (фізичні особи, юридичні особи) із перенесенням більшого навантаження на юридичних осіб, зменшено кількість платників, що звільняються від сплати судового збору.

Окрім того, вилучено норму щодо обов’язкової сплати судового збору виключно через установи банків або відділення зв’язку, що дозволяє платнику судового збору використовувати більш зручний для нього спосіб сплати судового збору, у тому числі — через онлайн-системи, банкомати для приймання платежів, Інтернет-банкінг тощо.

За інформацією прес-центру судової влади, із 1 вересня 2015 року також запроваджено оплату в режимі онлайн через без відвідування банківської установи.

З інформацією щодо змінених ставок судового збору можна ознайомитися на головній сторінці веб-порталу судової влади України в розділі «Судовий збір» після обрання відповідного суду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»