Новини публікуються мовою оригіналу

215 тисяч українських компаній усе ще не подали до реєстраційних служб інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Якщо представники бізнесу не активізуються та знову відкладуть подання відповідних даних ближче до кінця граничного строку — 25 вересня, це може призвести до ажіотажу та черг в органах реєстрації. На цьому наголошує Мін’юст у повідомленні на своєму сайті.

«Ми хочемо нагади всім підприємцям, що 25 вересня збігає граничний строк подання бізнесом відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній — так званої Форми 4. Просимо всіх, хто ще не подав відповідних даних, не відкладати цей процес на останній тиждень, щоб не створювати зайвого ажіотажу», — сказала заступник Міністра юстиції.

Зокрема, за її словами, не потрібно подавати дані релігійним організаціям, державним і комунальним підприємствам, політичним партіям, творчим спілкам, торгово-промисловим палатам та низці інших організацій.

Так само подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів не потрібно тим юридичним особам, власниками яких є виключно фізичні особи в тому випадку, коли саме ці фізичні особи є бенефіціарами такої компанії.

Представникам компаній не доведеться наново заповнювати всі сторінки Форми 4.

«Ми зробили Форму 4 як конструктор. Якщо ви подаєте інформацію виключно по бенефіціарам, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати», — зазначив директор реєстраційного департаменту.

Ще одне нововведення — це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі.

«У розділі онлайн-сервісів Мін’юсту можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст, і якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли громадянин має прийти поза загальною чергою з паперовим носієм», — поінформував директор департаменту державної реєстрації Мін’юсту.

Водночас у Формі 4 з’явився пункт «відсутній кінцевий бенефіціар».

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»