Новини публікуються мовою оригіналу

У Мінсоцполітики в листі від 16.07.2015 р. № 403/13/116-15 нагадують: Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» затверджені наказом МОЗ від 08.04.2014 р. № 248 та набрали чинності 30.05.2014 р.

За спільним рішенням МОЗ та Мінсоцполітики, нині зазначена вище Гігієнічна класифікація праці має застосовуватися під час гігієнічної оцінки умов праці працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими й важкими умовами праці, для визначення їх права на скорочену тривалість робочого тижня, безплатне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами.

У відомстві наголошують: до затвердження критеріїв і показників, за якими визначатимуть право працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці, під час оцінки умов праці пропонується використовувати вимоги додатка 4 до Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 р. № 41 та Головним державним санітарним лікарем України, а також наказу МОЗ і Мінпраці «Про затвердження показників та критеріїв умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів» від 31.12.1997 р. № 383/55.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»