Новини публікуються мовою оригіналу

У Мінсоцполітики в листі від 21.08.2015 р. № 210/59/208-15 роз’яснили, які документи надають право на безоплатний проїзд для дітей із багатодітних сімей.

Багатодітним сім’ям передбачено низку пільг, а батькам і дітям із багатодітних сімей — для підтвердження їх статусу видаються відповідні посвідчення. Останні видаються структурним підрозділом районної, районної в мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом міської ради відповідно до постанови КМУ «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї» від 02.03.2010 р. № 209.

У Мінсоцполітики повідомляють: ситуація із незабезпеченням переважної більшості облдержадміністрацій бланками посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї склалася внаслідок відсутності фінансування. Однак складне становище із зазначеного питання нині тимчасово врегульовано шляхом складання списків батьків багатодітних сімей та обміном інформацією між структурними підрозділами місцевих держадміністрацій і надавачами послуг.

Забезпечення пільгами дітей із багатодітних сімей, а саме безоплатного проїзду в транспорті, також тимчасово врегульовано шляхом узгодження питання між Мінсоцполітики та Мінінфраструктури, зокрема, безкоштовний проїзд дітей здійснюватиметься на підставі:

  • довідки про склад сім’ї, форма якої затверджена наказом Мінпраці та соцполітики від 22.07.2003 р. № 204;
  • копії свідоцтва про народження дитини, завіреної печаткою районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад (для дітей віком від 6 до 16 років);
  • оригіналу документа, що посвідчує особу, із фотокарткою (учнівський квиток — для дітей від 6 до 16 років; студентський квиток або паспорт — для дітей від 16 до 18 років).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»