Новини публікуються мовою оригіналу

Міністр фінансів на Національній раді реформ 3 вересня 2015 року Презентував проект Податкової реформи. Тези виступу міністра виклав сайт Мінфіну.

Пропонується й надалі підтримувати малих підприємців і самозайнятих осіб через спрощену систему оподаткування мікро- та малих підприємців, що працюють на групі 1 єдиного податку.

Також пропонується:

  • збільшити поріг для тих, хто працює на групі 2, — із 1,5 млн грн до 2 млн грн — і дозволити їм вести бізнес без будь-якого обліку;
  • дозволити працювати на групі 2 (та загалом на єдиній системі) лише фізичним особам;
  • об’єднати групу 3 спрощенців із групою 2 (у новій системі це буде група «Б»);
  • установити межу для роботи в групі «Б» на рівні 2 млн грн обороту на рік;
  • змінити систему оподаткування в групі «Б». Зокрема, пропонується запровадити коефіцієнти, на які зменшуватиметься оборот підприємства, для нарахування податків (коефіцієнт 0,8 протягом першого року);
  • зменшити поріг для роботи на групі 4 (чи в новій системі — на групі «В») для платників фіксованого сільгоспподатку також на рівні обороту в 2 млн грн на рік. Таке зниження торкнеться лише 15% від платників ФСП або лише 6,5 тис. невеликих сільгосппідприємств із загальної кількості 41,6 тис.

Нова система дозволить значно зменшити оподаткування для тих підприємців, хто заробляє незначні кошти.

Наприклад, власник невеликої майстерні з пошиття вишиванок на західній Україні, що отримує зовсім малий дохід, — близько 36 тис. грн на рік, нині сплачує 25,1% податків із цього доходу, а сплачуватиме лише 4%.

Водночас ті, хто отримують набагато вищі статки (наприклад, IT-спеціаліст, що заробляє, скажімо, 5,5 тис. дол. на місяць або близько 1,3 млн грн на рік), братиме більшу участь у фінансуванні потреб держави. Якщо нині він сплачує лише 4,4% свого річного доходу, то за нової системи він сплачуватиме 7,7%, залишаючи на руках 1,2 млн грн на рік. Але це все одно буде значно менше, ніж якби він працював на загальній системі оподаткування та сплачував понад 20% свого доходу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»