Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 20.08.2015 р. № 31041/7/99-99-17-03-20 надала деякі роз’яснення щодо застосування понижуючого коефіцієнта ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.   

Із посиланням на чинне законодавство податківці зазначили: у разі якщо роботодавцем виконуються водночас усі умови, передбачені п. 95 р.  VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон № 2464), у тому числі — у разі нарахування заробітної плати за попередні періоди, такий роботодавець може скористатися правом щодо застосування коефіцієнта до розміру єдиного внеску.

Якщо ж роботодавцем виконані одночасно всі умови п. 95 р.  VIII Закону № 2464, але хоча б по одній застрахованій особі здійснюється донарахування сум ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати (винятком є лікарняні, відпускні та допомога у зв'язку з вагітністю та пологами), коефіцієнт страхувальником не застосовується.

Також контролери зауважили: оскільки обчислення ЄСВ здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських й інших документів, законодавством не передбачено перерахунок ЄСВ за минулий період із метою застосування коефіцієнта.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»