Новини публікуються мовою оригіналу

Міністр фінансів на Національній раді реформ 3 вересня 2015 року Презентував проект Податкової реформи. Тези виступу міністра виклав сайт Мінфіну.

За результатами ретельного аналізу дійшли висновку, що найкраще для забезпечення ефективності, справедливості та стабільності податкової системи України є не так низькі ставки податків, як лінійна модель податкової системи, що полягає в установленні «плоских» ставок — 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ЄСВ і 20% із податку на прибуток.

Перехідний період для об’єднання ЄСВ і ПДФО буде до 2018 року.

Протягом цього перехідного періоду пропонується:

  • установити ставки ПДФО та ЄСВ на рівні 20%;
  • ліквідувати сплату ЄСВ із працівника, що має значно полегшити адміністрування податку;
  • запровадити єдину податкову звітність із ПДФО та ЄСВ уже починаючи із 2016 року.

Завдяки таким діям можна буде підготуватися до подальшого об’єднання цих двох податків зі зниженням їх сукупної ставки до 20%.

Незважаючи на те, що на перехідному етапі пропонується запровадити єдину ставку ПДФО на рівні 20% (хоча наразі в нас діє дві ставки — 15% та 20%), причин говорити про підвищення оподаткування доходів громадян немає.

Адже, по-перше, водночас ліквідується сплата 3,6% ЄСВ. А по-друге, задля зниження податкового навантаження на найменш захищені верстви населення пропонується взагалі не оподатковувати 1 рівень мінімальної зарплати, що станом на 1 січня 2016 року становитиме 1378 гривень. Із урахуванням цих двох змін реального підвищення оподаткування зарплат не відбудеться. Навпаки — більшість наших громадян суттєво менше платитимуть.

Наприклад. Працівник, який отримує 4000 гривень зарплати «брутто», за чинної системи отримував на руки 3216 гривень, а за нової системи буде отримувати на 200 гривень більше — тобто 3416 гривень.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»