Новости публикуются на языке оригинала

Відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 р. V ПКУ,  визначено: платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування. Про це інформують спеціалісти ГУ ДФС у Волинській  області.

Також повідомляємо: такі податкові зобов'язання вказуються в рядку 1.1 декларації, якщо для нарахування податкових зобов’язань застосовується ставка податку 20%, та у рядку 1.2 декларації — якщо застосовується ставка 7%.

Для нарахування податкових зобов’язань згідно із п. 199.1 ст. 199 р. V ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів у неоподатковуваних операціях визначається по аналогії з правилами, установленими п. 199.2 ст. 199 р. V ПКУ для визначення частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг у неоподатковуваних операціях визначається як відсоток обсягу операцій із постачання товарів/послуг, що не оподатковуються податком на додану вартість (операції, звільнені від оподаткування, та операції, які не є об’єктом оподаткування), за попередній календарний рік у загальному обсязі постачання за такий рік (сукупний обсяг оподатковуваних (без урахування сум податку) і неоподатковуваних операцій).

У додатку 7 (Д7) до декларації за січень 2015 року була розрахована частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, яка повинна була використовуватися протягом 2015 року для формування податкового кредиту (графа 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації).

Варто зауважити, що починаючи із липня 2015 року для визначення податкових зобов’язань відповідно до п. 199.1 ст. 199 р. V ПКУ слід використовувати частку, яка визначається як різниця між 100 відсотками та значенням графи 6 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до декларації за січень 2015 року.

Також інформуємо: усі суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів/послуг починаючи із 01.07.2015 р., відображаються в розділі ІІ податкової декларації з ПДВ:

  • у рядку 10.1.1, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 20%;
  • у рядку 10.1.2, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 7%;
  • у рядку 11.1, якщо придбані товари/послуги були оподатковані постачальником за ставкою податку 0%.

Ураховуючи те, що застосування пільгового режиму оподаткування (звільнення від ПДВ) до операцій із ввезення товарів на митну територію України не змінилося, порядок відображення операцій із ввезення товарів на митну територію України в рядку 12 не змінюється.

Рядки 10.2, 11.2, 13, 14 та 15 розділу ІІ декларації не заповнюються.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»