Новини публікуються мовою оригіналу

Іще 2–3 роки тому Уряд агітував населення встановлювати газові котли, щоб економити на електроенергії. Але вже минулого року громадянам наполегливо почали рекомендувати перейти з газового на електричне опалення та на використання альтернативних джерел енергії. Навесні 2015 року, коли вартість газу зросла відразу в декілька разів, це питання стало ще актуальнішим.

Слід зазначити: енергозберігаючі заходи протягом останнього року змінювалися вже тричі, тож можна виділити 3 періоди, коли ці зміни були істотними.

Із 09 жовтня 2014 року до Державної програми енергозбереження було внесено зміни, якими й була передбачена можливість для населення відшкодувати частину суми кредиту, отриманого на придбання котлів із використанням будь-якого палива (окрім природного газу), отриманого в ПАТ «Державний ощадний банк України».

Із 12 травня 2015 року можливість отримати відшкодування з бюджету частини суми кредиту з’явилася й у громадян, які вирішили придбати енергоефективне обладнання та матеріали для утеплення своєї оселі, а також в об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельних кооперативів. Також розширили список банків, через які можна отримати кредити із частковим відшкодуванням, залучивши до реалізації Державної програми енергозбереження, окрім Ощадбанку, іще й ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» та «Укргазбанк».

Із 27 серпня 2015 року знову запрацювали нові зміни, згідно з якими:

  • у новій редакції виклали перелік енергозберігаючого обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит із частковою компенсацією з бюджету;
  • збільшили граничний розмір суми часткової компенсації на одну квартиру (за одним кредитним договором);
  • установили особливі умови відшкодування частини суми кредиту для фізосіб, яким призначено субсидію, збільшивши розмір компенсації з бюджету ― 70% суми кредиту, а для ОСББ, у яких є такі фізособи, ― суму відшкодування визначатимуть за формулою.

Детальніше дізнатися про умови отримання коштів на здійснення заходів з енергозбереження можна зі статті «Державна підтримка населення та ОСББ за програмами енергозбереження».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»