Новини публікуються мовою оригіналу

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (уключаючи догляд за хворою дитиною чи хворим членом сім'ї), а також оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та сума допомоги по вагітності та пологах обчислюються за 12 календарних місяців. Про це повідомляють фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

Така норма передбачена відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 439 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266».

Сума таких страхових виплат застрахованій особі обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість календарних днів, що підлягають оплаті.

Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин.

Поважні причини — це тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю й пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Місяці розрахункового періоду (із першого до першого числа), у яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Варто зауважити: середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) не може перевищувати максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється шляхом ділення встановленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44).

Сума допомоги в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Додатково: розрахунок за 12 календарних місяців стосується листків тимчасової непрацездатності виданих із 4 липня 2015 року.

Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»