ВРУ ухвалила закон, яким змінено редакцію статті 299 ПКУ, що регламентує порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку.

Так, згідно з новою редакцією п. 299.1 ПКУ (набере чинності 01.01.2014 р.) для того, щоб суб’єкту господарювання стати платником єдиного податку, у нього є 2 шляхи:

1) подати заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування до Податкової.

2) подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування держреєстратору під час подання документів для проведення державної реєстрації юрособи або фізособи — підприємця.

Щоправда, на сьогодні не зрозуміло, чи відрізнятимуться форми цих заяв (адже, судячи з норми п. 299.1 ПКУ, назви в них різні).

У разі обрання другого способу реєстрації єдинником, свідоцтво платнику єдиного податку видається не пізніше ніж наступного робочого дня з дати отримання контролюючим органом від держреєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення держреєстрації юрособи або фізособи — підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки.

Відповідні зміни внесені й до ст.ст. 17, 24, 26, 42, 43 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV, зокрема, у частині документів, що подаються для проведення держреєстрації та процедури передачі відомостей про держреєстрацію до органу Міндоходів.

 

Закони України
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків» та

 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків».
Прийняті ВРУ 05.09.2013 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»